Родители и деца

Омилено животно

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: Омилено животно

Пишување by bubamara*** on 20.06.09 9:44

Јас ги обожавам сите животни, инаку чуваме мачор и не можеме без него, а и тој без нас...како дете ни ха ха ха hihi
avatar
bubamara***
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 370
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 17612
Registration date : 2009-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Mila87 on 20.06.09 22:51

Секакви животни сакам,сум имала куче,маче, рибички, папагал, морско прасе... И незнам дали некогаш ќе чувам пак еншто, зошто сум толку емотивна и едноставно неможам да ги преболам од кога ќе ми умрат :(
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18434
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by bordan on 22.06.09 0:39

jas gi sakam site zivotni i bi cuvala od site po edno dve ama zatoa ke mi treba zooloska gradina neli? hihi
avatar
bordan
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 306
Age : 39
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 18890
Registration date : 2008-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Zaljubena on 21.07.09 12:11

Jas obozavam kucinja.I cuvam kuce.Porano cuvav pekinejzeri no sega imam svajcerska pudlica i e mnogu ubava.Masko e se vika Blek,i e mnogu pameten.Od sekogas sum sakala kucinja.Kuceto e najdobar prijatel na covekot. eve go i na slika.
avatar
Zaljubena
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 24
Age : 28
Локација : Makedonija
Расположение : super
Поени : 18318
Registration date : 2008-11-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Ana.b on 23.07.09 3:55

Со сопругот сме големи љубители на животните.Сега чуваме морско прасе,јас како девојче исчував куче-јазовичар,а сопругот златен ретривер
avatar
Ana.b
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 414
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 17923
Registration date : 2009-04-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by tajci on 16.08.09 20:09

Моето омилено животно е мојот мачор Мице. Дома го чуваме, со нас спие, многу сака да игра. Го имаме скоро две години и навистина дома сите сме приврзани кон него.

tajci
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 9
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 16959
Registration date : 2009-08-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Natasha on 20.08.09 22:18

Јас ги сакам сите животни а нјмногу мачиња и кутриња
avatar
Natasha
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1022
Age : 35
Локација : Makedonija
Поени : 18515
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by elena-taci on 20.08.09 22:24

omileno zivotno mi e papagalceto nase fifi

elena-taci
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 60
Age : 34
Локација : doma
Расположение : odlicno
Поени : 17334
Registration date : 2009-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Kat on 21.08.09 0:03

ние имаме куче Шарко се вика ,од син ми е ,а сега се запнал да земиме и мачка.Инаку имаме чувано и папагали и риби аквариумски и канаринци.PitaPata Dog tickers
avatar
Kat
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 237
Age : 48
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 17187
Registration date : 2009-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by valentina123 on 09.09.09 0:10

mnogu sakam kucinja kako moeto kuce zarko

valentina123
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 138
Age : 31
Локација : skopje
Расположение : naj,najsrekna
Поени : 17095
Registration date : 2009-07-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by adi on 09.09.09 0:33

Najmnogu sakam ribi ili papagal,a ne sakam kucinja i macinja bidejki od sekogas mi bbilo strav od niv
avatar
adi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 616
Age : 34
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 17201
Registration date : 2009-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Gordana Natovska on 11.09.09 16:37

gi sakam site zivotni ne bi mozela da izdvojam nekoe posebno
avatar
Gordana Natovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 256
Age : 35
Локација : Veles
Поени : 17587
Registration date : 2009-05-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by prettygirl on 04.11.09 22:39

Сите животни ми се мили , ама највеке сакам мачка Smile
avatar
prettygirl
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 71
Age : 28
Локација : Skopje
Расположение : Nervozno momentalno..
Поени : 17500
Registration date : 2009-05-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by delfinka on 04.11.09 22:48

delfin i srna
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18946
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Annabel on 04.11.09 22:49

Куче и маче
avatar
Annabel
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 378
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 17039
Registration date : 2009-09-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by monabombona on 08.11.09 16:05

Бернандинец. Омилено куче, кое најверојатно никогаш нема да го чувам :(:( А од останатите животни, многу ми се слатки малите поларни мечиња и орка китовите.
avatar
monabombona
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 354
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 17400
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Sun_shine on 19.11.09 22:17

sakam zivotni..i na ulica sit ekucinja po mene gi sobiram doma si cuvam mace od 1o kg i 90 cm koa ke se istegne....si go tretiram ko detence go hranam go uspivam i da e najinteresno od 2 godini mockame na solja Smile
avatar
Sun_shine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 355
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 18274
Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by DijanaP on 19.11.09 22:36

kuce - malmut
[img][/img]
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17651
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Aleksandra_Acka on 25.11.09 17:07

Моето омилено животно е куче и чувам куче имам и две мачиња ама од мала многу сакам кучиња,кучето е вистински пријател на човекот,многу го сакам моето кученце
avatar
Aleksandra_Acka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 28
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 16498
Registration date : 2009-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Tifani on 16.12.09 17:32

kuce i srna
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18232
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by zora on 16.12.09 21:09

zivotnite se mojata slabost osobeno kucinjata ,gi obozavam mnogu a i sum odgleduvala mnogu kucinja od rasata germanski ovcar otkako eden moj omilen pes se razboli i dr marin velickovski se macese da go izlekuva no ne uspeavme i toj mi umrelo i tagata i bolkata se pocuvstvuvala vo celoto semejstvo ne samo vo mene ot togas si mislev da ne se vrzam za kuce tolku mnogu no ete ne bese taka posle negovata smrt jas si donesov doma negova zamena  nadvor go cuvame vucjakot marfi, natre pekinezerceto cezar,ribki , zajaceto riki,i papagalceto koko...ljubov im podaruvam podednakvo se nadevam deka ljubovta prema zivotnite ke mu ja prenesam i na moeto since...

zora
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 31
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 16419
Registration date : 2009-11-30

Вратете се на почетокот Go down

???

Пишување by Aleksandra_Acka on 19.12.09 3:15

zosto nemozam da stavam slika????nesaka nikako :(
avatar
Aleksandra_Acka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 28
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 16498
Registration date : 2009-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот