Родители и деца

Омилено животно

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Омилено животно

Пишување by Emi on 21.11.07 17:28

Koe e vase omileno zivotno i zasto?
Mene omileno mi e delfin, zatoa sto e tolku nezen i sladok, i sekogas "nasmean" Very Happy
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by daniela on 05.12.07 22:56

Gi obozavam site,osven zmii i gluvci.Isto nastojuvam taa ljubov da im ja prenesam i na decata.Doma cuvame macor koj mora da bide nadvor poradi bebeto,no toa i da go vidi mnogu mu se raduva-bebeto skoka od radost.
daniela
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 20434
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Goca on 23.12.07 23:42

Jas gi sakam site zivotni,osven vlecugite,no najmnogu gi sakam mackite.Prosto gi obozavam!!!Kako devojce imav papagali i kanarinci,kucinnja no sekogas glaven zbor imaa macinjata.Sum cuvala mnogu macinja no skoro site zavrsuvaa neslavno poradi mojata luda komsivka(gi truese).Sega imame macor no otkako ja imam Jana toj e nadvor vo dvor no sepak imame vreme da se mazime i so nego.Jas iskreno ne gi razbiram lugeto koi maltretiraat zivotni, vo red mozam da razberam da si neutralen ednostavno nesakas zivotni no gi ostavas na mira,no sum sretnala primeri kade sto cuvaat kucinja a ne gi hranat gi tepaat....ma uzas.
Goca
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20659
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by wisna on 09.02.08 11:24

Ne znam koe da go izdvojam, gi ima mnogu na listata. Mnogu sakam konji, kako mala premnogu sakav da javam konj, toa mi e edna zelba od detstvoto. Premnogu mi se ubavi i imaat mnogu mil pogled. Isto taka ke ja izdvojam srnata, ne znam, premnogu e mila, plasliva. Mozebi si ja gledam plaslivata osobina vo srnite pa zatoa gi sakam, no megudrugoto se prekrasni.
wisna
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 30
Локација : Lost...
Поени : 20107
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Silvija on 04.04.08 22:22

Jas mn sakam macki i doma cuvame edna prekrasna macka.Nema pedigre ama epten ubavo izgleda kako persiska.Do lani ja cuvavme doma ama sega poradi Matej ke mora da bide nadvor vo dvorot ama nekako tesko se odviknuva.A inaku mn obozavam konji posebno mi se dopaga nivniot od. :kauboj:
Silvija
Silvija
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 54
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 19815
Registration date : 2008-03-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by rich_bitch1 on 05.04.08 13:52

i jas gi sakam delfinite.vo Germanija bev na voden teatar so delfini,se zacudiv od toa kolku se pametni,i mili.Inaku od domasni zivotni kuceto go sakam mnoguuu,kaj moite dodeka bev cuvav pudlica.A mackite kolku i da se trudam da gi zasakam ednostavno nemozam ,nekako imam strav od niv uste od mala
rich_bitch1
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20648
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Juni08_Andrea on 06.05.08 6:14

i jas sakam delfini.obozavam da odam nivno show.tolku se pitomi i mili.
Juni08_Andrea
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20384
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by mamicka on 06.05.08 12:50

Јас сакам секаков вид на риби па затоа и дома си чував една златна рипка во мал аквариум. Ми умре пред некое време па сега ќе си купам друга
mamicka
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19933
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by STAR * on 06.05.08 13:09

Леле ја не сум баш по рибите , сакам животни што можам да ги гушкам и бацувам Smile
STAR *
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 20040
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by vecki on 19.05.08 0:53

многу сакам зајчиња,риби и папагали .а хрчаци уф ме ваќа страв од нив
vecki
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 21055
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by sanja83 on 25.05.08 11:08

Ми се омачи мачката........

Имаме три маченца, леле ама се мили, толку се мали........
Да ја поделам со вас радоста, имаме едно сиво маче, едно црно а третото бело со малку сиво на главчето..... hihi
sanja83
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19929
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Goca on 25.05.08 13:03

Сања нека ти се здрави живи мачињата да бевме поблиску обавезно земав едно,овој нашиов остаре само јаде и спие не му се игра и не му се мази.
Goca
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20659
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by sanja83 on 25.05.08 13:14

Мајката на мачињата е многу мила, сака да си игра и е многу паметна, осеќа кога правиме муабет за неа и мјаука, исто осеќа кога одиме да и донесеме јадење, кога сака да излезе стои пред врата и гледа кон кваката и кон нас... А малите мачиња нема да ги даваме никому, ке си ги чуваме ние, сигурно ке бидат паметни како мајка им
sanja83
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19929
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Emi on 25.05.08 22:47

Мразам мачки, имма еден куп низ улицава и недај боже врата да оставам во кујна од тераса отворена, се лом прават, за секунда влагаат.
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Бети on 24.07.08 11:19

Јас обожавам мачки секаков вид дури и оние од контејнерите ми се мили.
Бети
Бети
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 95
Age : 36
Локација : Скопје
Поени : 19217
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by STAR * on 24.07.08 11:34

Јас сакам секакви животни, чував мачки пред да се омажам , а сега куче - самојед. Инаку многу сакам и маче да си земам пак, во анималс овде кај грчка амбасада имаат 4 мали мачиња персиски , сиви се и колку се цакани абе да не ги пуштиш од раце, едно кошта 150 евра, многу скапо некако бре.
STAR *
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 20040
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by wisna on 24.07.08 11:38

Јас си имам маченце малецко, ама денес некако не го видов. Леле ако е тука ќе одам да го галам Smile
wisna
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 30
Локација : Lost...
Поени : 20107
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by lola on 24.07.08 11:43

јас сакам да чувам куче, многу сакам...ама не смеам, имам алергија на кучиња и мачки 😢
lola
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by STAR * on 24.07.08 11:45

Мачките делуваат некако смирувачки на мене, памтам кога ќе бев нешто нервозна и само да си се помазев со мојте маци ми проаѓаше нервозата.
STAR *
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 20040
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by wisna on 24.07.08 11:47

А јас едно време не можев до мене ниедно животно одма ме тераше на кивање, а сега сум среќна зашто не ме дразни тоа повеќе Very Happy
wisna
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 30
Локација : Lost...
Поени : 20107
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by STAR * on 24.07.08 11:50

Оф Лола душо , баш ми е жал.
STAR *
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 20040
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by sashka26 on 24.07.08 22:44

macki organski ne mozam da smislam,a kucenca sakam ama da bidat mali po rast,od golemi imam uplav, sme cuvale kucence malo belo runtavo i po 10 god cuvanje samo izbega
sashka26
sashka26
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 399
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 19533
Registration date : 2008-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by мила on 25.07.08 14:07

gi sakam site zivotni,posebno mackite i kucinjata. zivotnite se pricinata poradi koja stanav vegetarijanec
мила
мила
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 19
Age : 39
Локација : скопје
Поени : 19185
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by STAR * on 25.07.08 14:13

Секоја чест Мила. Мене исто ми се допаѓа и игуана ама кој знае како ќе го убедам мм хахаха
STAR *
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 20040
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Nene on 25.07.08 17:04

go sakam ,srce na dada.
Nene
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 31
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 19532
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Омилено животно

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот