Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Плакари за алишта

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1718
Age: 28
Локација: Лаблана - Крањ :(
Расположение: Кул
Поени: 12600
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Плакари за алишта   03.09.08 3:48

Ме интересира дали ставате нешто и што во плакарите за да мирисаат убаво алиштата?

Јас ставав порано по едно малечко сапунче во некое ќоше ама не ми мирисаше плакарот, се губеше мирисот после недела-две.

Ваши искуства?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13399
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   03.09.08 4:52

Jas ne stavam nisto,od omeknuvacot mi mirisaat alistata.Znam majkami stavase sapuncinja tamu kaj tie raboti sto ne se koristat.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13202
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   03.09.08 5:32

Ni jas nisto ne stavam, samo crn Lenor
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 35
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14070
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   03.09.08 9:31

stavam sapuncinja vo alistata sto stojat zavisno od sezonata a tie sto gi koristam samo od omeksivacot ima miris
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 12898
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   03.09.08 19:57

jas stavam sapuncinja i od lenorot sto go koristam mi mirisaat alistata. koleska edna stava listovi od orev , jatrvata stava lavanda.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13847
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   03.09.08 20:31

jas stavam sapuncinja i gi menuvam cesto no ne samo zaradi mirisot tuku i protiv molci!
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник


Male
Број на мислења: 2093
Age: 44
Локација: www
Расположение: на располагање
Поени: 13052
Registration date: 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   03.09.08 23:42

Jas ne stavam nisto , prskam so miris i brzo gi zarvatam vratickite Smile))


Dali e efikazno? Paaa.... ne bas :P
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12443
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   27.09.08 1:55

Јас ставам освежувачи за плакари или пак миризливи ќесички
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12415
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   29.09.08 9:04

јас имам проблем друг..немам место кај да редам алишта повеќе сите регали ми се зафатени комоди .лизгачки плакари по цел стан и пак ми е малку и фрлам и давам алишта и пак има по нешто што не треба
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12453
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   29.09.08 9:23

Ni jas ne stavam nikakvi sapuncinja za miris,samo sto gi peram so lenor (lila), koga ke otvoram vo regalot odma se oseka mirisot od omeknuvacot,mnogu super mi mirisa cel regal.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 457
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12077
Registration date: 2008-08-19

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   01.10.08 23:26

ni jas ne stavam sapuni samo od omeknuvacot mi mirisa koristam crn lenor
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 962
Age: 31
Локација: Skopje
Расположение: Onaka
Поени: 12963
Registration date: 2008-05-09

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   10.02.09 10:18

Jas stavam na onie mesta kade sto cuvame sezonska obleka sto ne se nosi, i toa od onie sto se za plakari, protiv molci, a inaku koga ke otvoris mi mirisa na lenor plav, na cisto.
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 526
Age: 36
Локација: skopje
Поени: 11652
Registration date: 2008-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   10.02.09 10:27

Во сите плакари си закачувам раид гел за алишта, ги има со мирис на лаванда и бор. Кога ке отворам плакарот и собата ми замирисува, прекрасни се.
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 717
Age: 32
Локација: skopje
Поени: 11981
Registration date: 2008-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   10.02.09 10:35

Ne stavam nisto vo plakarite,imav koga bev bremena raid gelovite ama gi trgnav mi mirisaa jako a sega plakarot mi mirisa samo na omeknuvacot sto go koristam
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11764
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   10.02.09 10:41

Imam golemi lizgacki plakari od Akron i site mi mirisaat na Lenor plav.
Masinata za susenje od koga ja imame, znaci nekoi 4 godini, duri togas
osetiv kako mirisa omeksivac, pred toa ko dzabe da go trosev, pak ne
mirisaa ubavo alistata.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Ves
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1410
Age: 36
Локација: Насекаде по малку
Расположение: Многу гушкање!!!!!!!
Поени: 12772
Registration date: 2008-09-15

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   14.02.09 12:54

Nasiot plakar e Akron, nezamenlivi se ,ne zafakaat mnogu prostor a tolku mnogu mozes vnatre da rasporedis .za miris nisto ne stavame. Dovolno e miris na Lenor,site mi se ubavi.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12388
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   14.02.09 22:46

ставив во плакарот едни сапунчиња специјални од таков дуќан за сапуни се купени, за да ми мириса плакарот, леле луѓе сапунчињата се растекле и ми капнало врз бела кошула на мажот ми отогаш ништо не ставам, само ленорче
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1410
Age: 36
Локација: Насекаде по малку
Расположение: Многу гушкање!!!!!!!
Поени: 12772
Registration date: 2008-09-15

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   15.02.09 1:36

Kikic напиша:
јас имам проблем друг..немам место кај да редам алишта повеќе сите регали ми се зафатени комоди .лизгачки плакари по цел стан и пак ми е малку и фрлам и давам алишта и пак има по нешто што не треба

Kikic verojatno cesto pravis shoping! Jas go imav toj problem duri bev single, kupuvav sto treba i ne treba i se bese prepolneto , e sega pocesto prebaruvam po plakarite i sekogas naogam po nesto :bball: pa kombiniram , prepravam i super e .
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Extreme Pozitive
Extreme Pozitive


Female
Број на мислења: 1823
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: блесаво!
Поени: 12193
Registration date: 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   15.02.09 3:51

Имам SDI плакар со лизгачки врати.Кога ги пиев Турбо Шланк ми даваа секогаш по едно сапунче (морски свет),па сега ги користам во униформите.А инаку имам ставено лаванда (како со закачалки се) од скоро време,инаку си мириса убаво плакарот кога ставаме концентрат омекнувач,а не растворенSmile
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12404
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   17.02.09 22:31

Сакам нешто да ставам за мирис ама незнам што? ОД омекшувачот ми мириса плакарот ама сакам да мириса појако, онака кога ќе отвориш да те удри мирисот. Што ми предлагате?
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 488
Age: 32
Локација: Home
Расположение: happy :-):-):-)
Поени: 11452
Registration date: 2009-02-25

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   08.03.09 16:28

sneze jas stalno naracuvam od avon sprej za vo plakar potocno so toa se prsakaat alistata,postelninata i peskirite(inaku ne se prska direktno vo niv) i stvarno sum zadovolna posto ja drzi mirizbata i svezinata vo plakarot a i go koristam sprejot i za po prostorite niz doma deka ne mirisa tesko bas izgleda osveno niz doma ,ima mirisi od magnolia,jasmine i sheer rose
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13470
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   15.03.09 3:03

Ne stavam nisto vo plakarite za da mi mirisa ubavo samo od omeknuvacot.No sega kako i nekoj drug sto spomena nema prostor veke da gi sobiram.Ovie plakarite so lizgacki vrati kolku kostaat i koja dimenzia se samo eden takov bi me spasilo
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1434
Age: 32
Локација: Domicka
Расположение: vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени: 12249
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Плакари за алишта   16.03.09 0:15

jas imam vgraden plakar ama nema lizgacki vrati zatoa sto nemase moznost vo sobata za takvi vrati. mnogu sum zadovolna ima mesto za se. moze da se napravat kaj bilo koj majstor sto pravi mebel a kolku kostaat tocno ne moze da se kaze bidejki zavisi od goleminata na plakarot. majstorot najdobro ke ti kaze. majka mi ima golemi takvi 4-5 metri dolgi , visoki do tavan nekade po 1000 evra kosta eden. ama sekade ne odgovara taa dimenzija. treba da se vnimava i na sinite za lizganje kakvi se zatoa sto ima razlicni kvaliteti.ako sakas poevtin ne mora so lizgacki vrati da e. istata funkcija si ja vrsi
Вратете се на почетокот Go down
 

Плакари за алишта

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -