Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Врати

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13556
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Врати   02.09.08 7:26

женски ве молам некоја ако знае каде може да се најдат поефини внатрешни врати да ми каже во план сме да преградуваме соба и треба да купиме врата. мм денес прашал во Леснина и цените се движеле од 10.000 - 13.000 денари. е па толку пари за врата не ми се даваат ...ако сте разгледувале вакви работи во скоро време и имате идеја каде се поефтини, кажете ми плииииз
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 99
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: ok
Поени: 12625
Registration date: 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.09.08 8:09

nie minatata godina kupivme od SHMEKI , drveni vrati , hrast 130 evra so montaza .
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 783
Age: 32
Локација: doma sme se toplime
Расположение: razigrano
Поени: 12535
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.09.08 8:14

na sni gi pravese eden decko za po 6000 so se montaza, dosta se evtini, ai ne se losi da ti kazam, vo kakva sakas boja ima.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13556
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.09.08 8:35

благодарам што брзо ми одговоривте!!!
сега ми текнува дека сум гледала реклама на тв за Шмеки. не ми текнува сега кај се наоѓа, ама ќе го најдам во Златна книга...
и овој дечково што ги правел не е лоша идеја :hmm. а има ли тој каталог или некои слики да му покажеме каква сакаме отприлика??? веројатно има...Вини Пу, имаш ли ти телефон од тој човек и ако имаш ќе можеш ли да ми го пратиш на пп???
фала однапред
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 783
Age: 32
Локација: doma sme se toplime
Расположение: razigrano
Поени: 12535
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.09.08 8:42

smeki ti se naoga na patot nakaj madzari od desno na glavnata ulica imas reklama, a ovoj deckovo ima rabotilnica ka saem, mozes da pojdes tamu na lice mesto da si vidis, ti prativ broj
Вратете се на почетокот Go down
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13556
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.09.08 8:55

фала ти многу вини пу :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Natasa2000
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 38
Age: 37
Локација: makedonija
Поени: 12307
Registration date: 2008-07-24

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.09.08 8:58

здраво девојки
ми треба помош, ке ве молам да ми напишите некоја страна за уредување на купатила, бањи...
само ако можи побрзо... имам гости и сакаме да видиме нешто..
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12498
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.09.08 20:23

лола гледај первазот на вратата да биде дрвен тоа е најбитно, нашите чинеаа 150 евра но тука во штип но презадоволна сум стварно се убави да се вселиме а тоа ќе биде наредната сабота најверојатно ќе ги сликам и ќе ти пратам да ги видиш
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 533
Age: 39
Локација: Skopje
Расположение: super ,odlicno
Поени: 13559
Registration date: 2007-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.09.08 23:08

se za domot.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14126
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.03.09 0:54

Ние малку имаме проблем со вратите. Касата треба да е широка над 35 цм, а тоа е надвор од стандардите и поради тоа треба да чекаме да се порачаат и за 1 месец најмалку ќе стигнат. Ужас, ама ќе се вселиме ние без врати Smile неможам сега пак да чекам. Среќа што вратата од малото купатило и таа од дневна е нормален стандард и тие две сега ќе ги ставиме. Некаде во просек околу 150 евра класична внатрешна врата и 160 евра врата со стакло
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12525
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.03.09 1:12

Mama Ane nie imame delovni sorabotnici koi proizveduvaat vrati
Ako sakas ke ti gi preporacam
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14126
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Врати   02.03.09 1:13

Сакам пиши во пп, фалаааа
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14516
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Врати   13.03.09 11:06

ми треба надворешна врата, како се движат цените немам појма, ај ве молам кажете кај да најдам некоја ама поефтина,

фала ви однапред
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14180
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Врати   13.03.09 11:06

Emi kakva edno krilna ili dvokrilna
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14516
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Врати   13.03.09 11:10

ма нема врска само да е ефтина, да врши работа, во моментов немаме баш за ликсуз
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 783
Age: 32
Локација: doma sme se toplime
Расположение: razigrano
Поени: 12535
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Врати   13.03.09 11:13

pa nas sto ni gi pravese toj vratite vnatresni ni ja napravi i nadvoresnata za 6000 denari,obicna e kako i vnatresnite slicna,ama ne ni e izlozena na nadvoresni vlijanija kako vo vlez ni e.
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 533
Age: 39
Локација: Skopje
Расположение: super ,odlicno
Поени: 13559
Registration date: 2007-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Врати   13.03.09 12:04

Нашата надворешна е 12000 блиндор врата 2години гаранција со нивна монтажа.
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 787
Age: 37
Локација: skopje
Поени: 12336
Registration date: 2008-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Врати   14.03.09 0:18

nie imame od PORTA MESTRA se vika firmata od kumanovo e , drveni se , gi ima vo site boi i se nekade okolu 6000 den. broj ako sakas ke ti pisam na PP
Вратете се на почетокот Go down
sweety
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 45
Age: 29
Локација: Makedonija
Расположение: srekna, srekna, srekna
Поени: 11175
Registration date: 2009-03-10

ПишувањеПредмет: Re: Врати   14.03.09 0:27

Eftini a ubavi vrati mozes da najdes vo Prospera, imaat i majstori koi ja montiraat. Od 6000 pa nagore se dvizat cenite, zavisi kakva sakas.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14516
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Врати   15.03.09 10:47

lila_mk напиша:
nie imame od PORTA MESTRA se vika firmata od kumanovo e , drveni se , gi ima vo site boi i se nekade okolu 6000 den. broj ako sakas ke ti pisam na PP

pisi mi, fala na site za informaciite
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13580
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Врати   15.03.09 12:47

sweety напиша:
Eftini a ubavi vrati mozes da najdes vo Prospera, imaat i majstori koi ja montiraat. Od 6000 pa nagore se dvizat cenite, zavisi kakva sakas.
Ke potpisam jas gi razgleduvav ama ne se odlucivme za tie deka kaj nas nemaa ovlasten mortazer.Zedovme nie aluminiumska e sega malku poskapicka ama 2 krilna so matirano staklo ne cinese 360 evra ama super e nadvoresnata vrata.
Вратете се на почетокот Go down
Ivana-Lila
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 111
Age: 29
Локација: skopje
Расположение: super:))))
Поени: 11850
Registration date: 2008-11-11

ПишувањеПредмет: Re: Врати   09.05.09 11:17

Ајде ве молам помагајте, дома реновираме а мм е цел ден на работа и јас сум задолжена скоро за се... кафе за мајтори, контрола, планирање, пари , барање на се што треба и веке навистина незнам кај ми е главата. А и бременоста си го прави своето некако се повеќе се замарам. Дојде ред и за вратите а навистина немам идеа кај да побарам нешто поефтино. Ако имате некој предлог кажете ве молам.
Сакам бели врати, дали некоја од вас има искуство какви се за одржување. Не оние кои се фарбаат со мрсна боја туку медијапан. Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
Daniela.Ilijoska
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 36
Age: 34
Локација: Скопје
Поени: 11335
Registration date: 2009-02-07

ПишувањеПредмет: Re: Врати   09.05.09 11:57

Еве еден интересен линк:
http://www.prospera.com.mk/proizvodi.htm
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13580
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Врати   09.05.09 12:57

Ivana baras vnetresni vrati neli? Ova e link od prospera no za nadvoresni blndirani vrati.Nie nasite gi namestivme.Ubavi se medijapanski krila samo ne beli tuku vo buka boja a kasite ni gi napravija od drvo.Neznam za belite smetam deka ubavi se na izgled no brgu za nekolku godini pozoltuvat ako doma pusite cigari ili ne koristis parno tuku pecka na drva vo dnevna.Kade se rabira ti stoi vratata.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12525
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Врати   09.05.09 23:26

Ivana ako sakas na pp ke ti pratam informacii za edni nasi delovni prijateli koi proizveduvaat vrati a nosat i uvozni .Tocno takvi kavi sto baras
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
 

Врати

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -