Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Од каде најчесто купувате облека за децата?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1434
Age: 32
Локација: Domicka
Расположение: vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени: 12389
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   03.04.09 21:45

женски. ке одам на прв роденден кај машк дете. па може да ми предложите некој квалитетен производител за облека да му купам. не сакам кинеско. знам дека имате искуства со детска блека. јас немам.SmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 183
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: kako i sekoj den
Поени: 11394
Registration date: 2009-02-28

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   03.04.09 22:41

albimini ima i vo trgovski mislam, ako e uste otvorena
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 183
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: kako i sekoj den
Поени: 11394
Registration date: 2009-02-28

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   03.04.09 22:42

kazete mi vigor osven vo porta vlae i kaj aluminka ima li na drugo mesto
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 787
Age: 37
Локација: skopje
Поени: 12366
Registration date: 2008-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   04.04.09 0:19

од анџи некако ми има најдобра роба и најслатки работи. купувавме со свекрвами работи за бебушот од оние комлетине за земанје од болница внатре со по 20 работи и пак кога ќе го облечеш бебушот не ми е некако дотеран. и на крај отидов пак во анџи и од таму си купув комплетце од пантолончинја и дуксерце розевки ептем цакани, како кукла ќе биде ко ќе ја облечам.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12583
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   04.04.09 5:22

ирена напиша:
kazete mi vigor osven vo porta vlae i kaj aluminka ima li na drugo mesto
Нема на друго место, само тие два бутика се

KATIC напиша:
женски. ке одам на прв роденден кај машк дете. па може да ми предложите некој квалитетен производител за облека да му купам. не сакам кинеско. знам дека имате искуства со детска блека. јас немам.SmileSmileSmile
можеш да погледнеш во вигор има некогаш да се најдат убави парчиња, а ако сакаш нешто од срце да купиш е тогаш оди во софиленд , таму неможеш да останеш рамнодушна на слатките мали алиштенца.
Јас нонстоп купувам од таму , а имаат најдобар квалитет во споредба со другите брендови како mothercare, okaidi, chicco.....
За машки има едни интересни кошулчиња со елеци, многу се убави flower
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 787
Age: 37
Локација: skopje
Поени: 12366
Registration date: 2008-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   04.04.09 6:33

a kade e toa sofilend? jas nikogas ne sum bila tamu
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 555
Age: 37
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 11688
Registration date: 2009-03-20

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   04.04.09 6:44

imas vo biser i vo leptokarija. pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 691
Age: 30
Локација: Bitola
Расположение: Замрзнато...
Поени: 11843
Registration date: 2009-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   10.04.09 6:58

Мене сите бебешки работи ми се од Wenice Битола.
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 430
Age: 33
Локација: ohrid
Поени: 12064
Registration date: 2008-12-03

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 9:17

Diana напиша:
Мене сите бебешки работи ми се од Wenice Битола.
Wenice vo Bitola mi e najubavata prodavnica za bebeski raboti, jas doagjam na kontroli vo Bitola sekogas po nesto si kupuvam. Ubavo e sto ima i raboti i od drugi firmi pa ima pogolem izbor. Inaku sega posledno kupuvav vo Wenice vo SP Planet vo Gjorce, i tamu stvarno imaat epten golem izbor i mnogu stosni raboticinja, ete kerka mi gi dobi svoite prvi farmerki Smile Zemav brojce 68 site mi vikaat zemaj pogolemo, ama barem na 3-4 meseci da i se tocni. Ako ima nekoj iskustvo so broevite na Wenice neka mi kaze kako odat, zosto ovie 68, so edni od teranova pantoloncinja 68 nemaat vrska, mnogu se pogolemi
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12454
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 10:06

Vo Beverli zatvoraat butik za deca i jas kupiv dosta ubavi raboti za Damjana so popust. Ako e nekoj zainteresiran neka odi, stvarno ima dosta popust.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12583
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 10:11

A koj e toj butik? Kako se vika i kaj se naogja?
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12454
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 10:14

Imeto ne mi teknuva, ama se naogja na kat i gleda prema Gjorce. Ako se kacis od skalite od kaj SP makret od levata strana pri kraj e ... ima na izlogot nekoi ceni zalepeno.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12555
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 10:17

kaj ima SP market kaj beverli.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 3132
Age: 43
Локација: i ovde i onde
Расположение: super:)
Поени: 13854
Registration date: 2009-03-04

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 10:22

emilija poposka boshevska напиша:
Diana напиша:
Мене сите бебешки работи ми се од Wenice Битола.
Wenice vo Bitola mi e najubavata prodavnica za bebeski raboti, jas doagjam na kontroli vo Bitola sekogas po nesto si kupuvam. Ubavo e sto ima i raboti i od drugi firmi pa ima pogolem izbor. Inaku sega posledno kupuvav vo Wenice vo SP Planet vo Gjorce, i tamu stvarno imaat epten golem izbor i mnogu stosni raboticinja, ete kerka mi gi dobi svoite prvi farmerki Smile Zemav brojce 68 site mi vikaat zemaj pogolemo, ama barem na 3-4 meseci da i se tocni. Ako ima nekoj iskustvo so broevite na Wenice neka mi kaze kako odat, zosto ovie 68, so edni od teranova pantoloncinja 68 nemaat vrska, mnogu se pogolemi

Od Wenice raboti sto kupiv vo Istanbul,a veruvam deka istite se i kaj nas,broevite se sosem ok...samo eden broj treba da se pogolemi...A od Teranova ne kupuvam nisto zosto takov nekvalitet ne sum videla ni na tezgi vo Sutka.Nosi Waikiki raboti i poubav pamuk ima samo vo Beba Kids.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12583
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 10:22

Pa ima vo zgradite od desnata strana na beverli, mislam deka e maxi d.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11904
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 10:48

lolipop напиша:


Od Wenice raboti sto kupiv vo Istanbul,a veruvam deka istite se i kaj nas,broevite se sosem ok...samo eden broj treba da se pogolemi...A od Teranova ne kupuvam nisto zosto takov nekvalitet ne sum videla ni na tezgi vo Sutka.Nosi Waikiki raboti i poubav pamuk ima samo vo Beba Kids.

Aj ne zbori??? Kaj ima da se kupi Waikiki???
Na vremeto toa bea najubavite parcinja sto moite golemi deca gi imaa.
Nekoi i Maksim go cekaat, kolku se kvalitetni!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
marija*
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 235
Age: 34
Локација: skopje*
Расположение: dobro
Поени: 11421
Registration date: 2009-03-02

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 10:51

i jas imam waikiki ama od vnucite nesto sto ostanalo svarno mama maja dobri parcinja asega ne sum sretnala a bebe kids zar raboti beba kids suste?
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12583
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 10:51

И јас се сеќавам на нив, ехееееее кога беше тоа време?!?!
Би сакала да знам каде можат да се најдат scratch
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11904
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 10:54

Se se plasam deka lolipop ke kaze deka gi kupuva od Istanbul, posto go spomna...

A beba kids veke ne postoi nikade u SK.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 3132
Age: 43
Локација: i ovde i onde
Расположение: super:)
Поени: 13854
Registration date: 2009-03-04

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 11:59

Da MamaMaja,kupuvam vo Istanbul,zosto patuvam barem 2 pati godisno,a Beba Kids nosam od Belgrad.Ke puknev koga go zatvorija salonot vo Ramstor.Tri generacii deca porasnaa vo alistata na Sergej.Nisto nema kaj nas :tup: :cry:
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12583
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 12:01

А на кој кат беше БебаКидс во рамстор?
Јас не се сеќавам на такво нешто
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 3132
Age: 43
Локација: i ovde i onde
Расположение: super:)
Поени: 13854
Registration date: 2009-03-04

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 12:10

Bella odma do Okaidi..Prvo bese Beba Kids,pa Todor,pa Okaidi...Se zatvorija...A vtoriot bese na Plostad,pred vlezot vo Trgovski,na mestoto od Mona.
Вратете се на почетокот Go down
Cellebra
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 29
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 11245
Registration date: 2009-03-07

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   24.04.09 3:47

Јас никако да си најдам убави лигавчиња ?
Денес мислев на бебе саем ке купам, ама на саемот нема ништо од гардероба, па тргнавме до Рамстор, и од Mother Care купив 3 лигавчиња 580 денари.
Ми требаат да си купам повеќе, ама барам некој поефтинки ..
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12454
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   24.04.09 4:16

Jas vo Anzi zemav ubavi i ne preskapi ligavcinja. Toa e na pazarceto Bunjakovec, znaes.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Deni
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 327
Age: 37
Локација: Skopje
Поени: 13165
Registration date: 2008-04-07

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   22.05.09 0:11

Јас ептен се навлеков на Вигор во последно време, ама само за некои парчиња што ќе ги начекаш случајно и ептен се погодуваат како например преубави маички, блузи или фармерки од одлични увозни брендови и нормални цени. Ама ако ми треба нешто за по дома, или за испод- како маици на прерамки, хулахопки, зиври и сл. одам во Анжи а за се друго попат кај што ќе налетам. Не е точно дека не се износуваат работите за бебиња, поготово оние за секој ден- зависи што и како го планираш купувањето. Мене се ми е излитено од перење, пеглање и носење а си носи по 3-4 месеци, ама му купувам така што може да се комбинира и да биде дводелно.Единствено оние подотерувачките работи (кои си ги купувам по две- три за сезона) остануваат понеизносени ама важно ги имаш кога требаат, не можеш и без нив.
Вратете се на почетокот Go down
 

Од каде најчесто купувате облека за децата?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

 Similar topics

-
» КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!
» Од каде е Емануил Мачков?

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -