Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk

HomeHome    Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 

Од каде најчесто купувате облека за децата?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1434
Локација: Domicka
Расположение: vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени: 11639
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   04.04.09 17:45

женски. ке одам на прв роденден кај машк дете. па може да ми предложите некој квалитетен производител за облека да му купам. не сакам кинеско. знам дека имате искуства со детска блека. јас немам.SmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења: 183
Локација: skopje
Расположение: kako i sekoj den
Поени: 10644
Registration date: 2009-02-28

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   04.04.09 18:41

albimini ima i vo trgovski mislam, ako e uste otvorena
ирена
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења: 183
Расположение: kako i sekoj den
Поени: 10644
Registration date: 2009-02-28

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   04.04.09 18:42

kazete mi vigor osven vo porta vlae i kaj aluminka ima li na drugo mesto
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења: 787
Поени: 11616
Registration date: 2008-10-17

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   04.04.09 20:19

од анџи некако ми има најдобра роба и најслатки работи. купувавме со свекрвами работи за бебушот од оние комлетине за земанје од болница внатре со по 20 работи и пак кога ќе го облечеш бебушот не ми е некако дотеран. и на крај отидов пак во анџи и од таму си купув комплетце од пантолончинја и дуксерце розевки ептем цакани, како кукла ќе биде ко ќе ја облечам.
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења: 699
Локација: Skopje
Поени: 11833
Registration date: 2008-06-27

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   05.04.09 1:22

ирена напиша:
kazete mi vigor osven vo porta vlae i kaj aluminka ima li na drugo mesto
Нема на друго место, само тие два бутика се

KATIC напиша:
женски. ке одам на прв роденден кај машк дете. па може да ми предложите некој квалитетен производител за облека да му купам. не сакам кинеско. знам дека имате искуства со детска блека. јас немам.SmileSmileSmile
можеш да погледнеш во вигор има некогаш да се најдат убави парчиња, а ако сакаш нешто од срце да купиш е тогаш оди во софиленд , таму неможеш да останеш рамнодушна на слатките мали алиштенца.
Јас нонстоп купувам од таму , а имаат најдобар квалитет во споредба со другите брендови како mothercare, okaidi, chicco.....
За машки има едни интересни кошулчиња со елеци, многу се убави flower
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења: 787
Поени: 11616
Registration date: 2008-10-17

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   05.04.09 2:33

a kade e toa sofilend? jas nikogas ne sum bila tamu
babysara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења: 555
Расположение: odlicno
Поени: 10938
Registration date: 2009-03-21

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   05.04.09 2:44

imas vo biser i vo leptokarija. pozdrav
Diana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења: 691
Локација: Bitola
Расположение: Замрзнато...
Поени: 11093
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   11.04.09 2:58

Мене сите бебешки работи ми се од Wenice Битола.
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења: 430
Локација: ohrid
Поени: 11314
Registration date: 2008-12-03

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 5:17

Diana напиша:
Wenice vo Bitola mi e najubavata prodavnica za bebeski raboti, jas doagjam na kontroli vo Bitola sekogas po nesto si kupuvam. Ubavo e sto ima i raboti i od drugi firmi pa ima pogolem izbor. Inaku sega posledno kupuvav vo Wenice vo SP Planet vo Gjorce, i tamu stvarno imaat epten golem izbor i mnogu stosni raboticinja, ete kerka mi gi dobi svoite prvi farmerki Smile Zemav brojce 68 site mi vikaat zemaj pogolemo, ama barem na 3-4 meseci da i se tocni. Ako ima nekoj iskustvo so broevite na Wenice neka mi kaze kako odat, zosto ovie 68, so edni od teranova pantoloncinja 68 nemaat vrska, mnogu se pogolemi
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1409
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 11704
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 6:06

Vo Beverli zatvoraat butik za deca i jas kupiv dosta ubavi raboti za Damjana so popust. Ako e nekoj zainteresiran neka odi, stvarno ima dosta popust.
http://fotki.com/damjana
bella*
Ветеран
Ветеран

Female

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 6:11

A koj e toj butik? Kako se vika i kaj se naogja?
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 6:14

Imeto ne mi teknuva, ama se naogja na kat i gleda prema Gjorce. Ako se kacis od skalite od kaj SP makret od levata strana pri kraj e ... ima na izlogot nekoi ceni zalepeno.
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 2003
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 11805
Registration date: 2008-09-29

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 6:17

kaj ima SP market kaj beverli.
http://www.glatkovdizajn.com.mk
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења: 3132
Локација: i ovde i onde
Расположение: super:)
Поени: 13104
Registration date: 2009-03-05

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 6:22

emilija poposka boshevska напиша:
Diana напиша:
Wenice vo Bitola mi e najubavata prodavnica za bebeski raboti, jas doagjam na kontroli vo Bitola sekogas po nesto si kupuvam. Ubavo e sto ima i raboti i od drugi firmi pa ima pogolem izbor. Inaku sega posledno kupuvav vo Wenice vo SP Planet vo Gjorce, i tamu stvarno imaat epten golem izbor i mnogu stosni raboticinja, ete kerka mi gi dobi svoite prvi farmerki Smile Zemav brojce 68 site mi vikaat zemaj pogolemo, ama barem na 3-4 meseci da i se tocni. Ako ima nekoj iskustvo so broevite na Wenice neka mi kaze kako odat, zosto ovie 68, so edni od teranova pantoloncinja 68 nemaat vrska, mnogu se pogolemi

Od Wenice raboti sto kupiv vo Istanbul,a veruvam deka istite se i kaj nas,broevite se sosem ok...samo eden broj treba da se pogolemi...A od Teranova ne kupuvam nisto zosto takov nekvalitet ne sum videla ni na tezgi vo Sutka.Nosi Waikiki raboti i poubav pamuk ima samo vo Beba Kids.
bella*
Ветеран
Ветеран

Female

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 6:22

Pa ima vo zgradite od desnata strana na beverli, mislam deka e maxi d.
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1124
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11154
Registration date: 2009-01-27

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 6:48

lolipop напиша:

Od Wenice raboti sto kupiv vo Istanbul,a veruvam deka istite se i kaj nas,broevite se sosem ok...samo eden broj treba da se pogolemi...A od Teranova ne kupuvam nisto zosto takov nekvalitet ne sum videla ni na tezgi vo Sutka.Nosi Waikiki raboti i poubav pamuk ima samo vo Beba Kids.

Aj ne zbori??? Kaj ima da se kupi Waikiki???
Na vremeto toa bea najubavite parcinja sto moite golemi deca gi imaa.
Nekoi i Maksim go cekaat, kolku se kvalitetni!
http://www.mmm.com.mk
marija*
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења: 235
Локација: skopje*
Расположение: dobro
Поени: 10671
Registration date: 2009-03-03

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 6:51

i jas imam waikiki ama od vnucite nesto sto ostanalo svarno mama maja dobri parcinja asega ne sum sretnala a bebe kids zar raboti beba kids suste?
bella*
Ветеран
Ветеран

Female

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 6:51

И јас се сеќавам на нив, ехееееее кога беше тоа време?!?!
Би сакала да знам каде можат да се најдат scratch
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1124
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11154
Registration date: 2009-01-27

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 6:54

Se se plasam deka lolipop ke kaze deka gi kupuva od Istanbul, posto go spomna...

A beba kids veke ne postoi nikade u SK.
http://www.mmm.com.mk
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 7:59

Da MamaMaja,kupuvam vo Istanbul,zosto patuvam barem 2 pati godisno,a Beba Kids nosam od Belgrad.Ke puknev koga go zatvorija salonot vo Ramstor.Tri generacii deca porasnaa vo alistata na Sergej.Nisto nema kaj nas :tup: :cry:
bella*
Ветеран
Ветеран

Female

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 8:01

А на кој кат беше БебаКидс во рамстор?
Јас не се сеќавам на такво нешто
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   12.04.09 8:10

Bella odma do Okaidi..Prvo bese Beba Kids,pa Todor,pa Okaidi...Se zatvorija...A vtoriot bese na Plostad,pred vlezot vo Trgovski,na mestoto od Mona.
Cellebra
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења: 29
Поени: 10495
Registration date: 2009-03-08

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   24.04.09 23:47

Јас никако да си најдам убави лигавчиња ?
Денес мислев на бебе саем ке купам, ама на саемот нема ништо од гардероба, па тргнавме до Рамстор, и од Mother Care купив 3 лигавчиња 580 денари.
Ми требаат да си купам повеќе, ама барам некој поефтинки ..
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   25.04.09 0:16

Jas vo Anzi zemav ubavi i ne preskapi ligavcinja. Toa e na pazarceto Bunjakovec, znaes.
Deni
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења: 327
Поени: 12415
Registration date: 2008-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Од каде најчесто купувате облека за децата?   22.05.09 20:11

Јас ептен се навлеков на Вигор во последно време, ама само за некои парчиња што ќе ги начекаш случајно и ептен се погодуваат како например преубави маички, блузи или фармерки од одлични увозни брендови и нормални цени. Ама ако ми треба нешто за по дома, или за испод- како маици на прерамки, хулахопки, зиври и сл. одам во Анжи а за се друго попат кај што ќе налетам. Не е точно дека не се износуваат работите за бебиња, поготово оние за секој ден- зависи што и како го планираш купувањето. Мене се ми е излитено од перење, пеглање и носење а си носи по 3-4 месеци, ама му купувам така што може да се комбинира и да биде дводелно.Единствено оние подотерувачките работи (кои си ги купувам по две- три за сезона) остануваат понеизносени ама важно ги имаш кога требаат, не можеш и без нив.

Од каде најчесто купувате облека за децата?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next