Родители и деца

Чај за слабеење

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by tanja_simon on 08.02.09 13:31

dali nekoj oslabel od kirkolina cajot?

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 17623
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 09.02.09 10:24

ЈАс го купив вчера кирколина чајот , и го пиев два пати . Мене не ме тера во веце. Има пријатен вкус подобар од зелен чај на пример. Ќе видиме како ќе оди , инаку јас и онака си држам диета па ова ми е надополнување. Го има само во Супер тинексот , дур до таму бев и си купив три кутии , инаку е 67 ден. 25 кесички без конче се и се пие едно до две кесички на 200мл. вода трипати на ден после јадење.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 09.02.09 11:20

sneze strpi se i jas nemav rezultati prviot den, kaj mene pocna da deluva od tretiot den, taka da ic da ne se sekiras, od utre sigurno pocesto ke go posetuvas WC-to. Very Happy
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18435
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 09.02.09 11:21

Фала ти Freya за информацијата па ќе видиме и ќе пишам .Ти сега ко користиш ли имаш ли резултати.?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 09.02.09 11:28

poslednite denovi ne go piev, od so bev mnogu zafatena (izgovor mi e toa ama aj) Very Happy, ne bev dovolno uporna ama od denes definitivno go pocnuvam onaka kako sto treba Smile
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18435
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 10.02.09 10:05

леле ова чајов стварно тера во веце. Умрев како да имам пролив дури и во 4 сабајле се разбудив за веце. Ќе го намалам само еднаш дневно кога ќе завршам со последниот оброк околу 6 часот., ГАзот ренде ми се стори .
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Mama Ane on 10.02.09 10:08

Трпи бабо за убавина, се вика тоа Smile.
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19921
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 10.02.09 10:15

е да hihi hihi hihi
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by ivana_in love on 10.02.09 11:39

sneze pred kirkolina si koristela li drugi laksativi,primer cajot Alkalaks?Ja go pijam alkalaks od vreme na vreme,pa da ne ne mi deluva kirkolina.Ama moram da go probam
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17479
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 10.02.09 12:57

ivana_in love напиша:sneze pred kirkolina si koristela li drugi laksativi,primer cajot Alkalaks?Ja go pijam alkalaks od vreme na vreme,pa da ne ne mi deluva kirkolina.Ama moram da go probam
НЕ не сум користела лаксативи.. Но гарант ќе ти делува кирколината на празнење на цревата.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Bela on 10.02.09 13:06

ivana_in love напиша:sneze pred kirkolina si koristela li drugi laksativi,primer cajot Alkalaks?Ja go pijam alkalaks od vreme na vreme,pa da ne ne mi deluva kirkolina.Ama moram da go probam
Ако почнеш со кирколина забправи го алкалексот. Сигурно ке ти делува, и тоа е доста понежен од алкалаксот (без тие непријатни грчеви).
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17557
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by ivana_in love on 10.02.09 18:34

fala vi,ke go probam obavezno utre go kupuvam.Ajde na masovno "praznenje creva" hahahaha
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17479
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 11.02.09 10:40

МЕне кирколината ми прави проблем . Имам грчеви во стомакот и болки поготово навечер а го пијам два пати по една кесичка. Сега го намалив само на еднаш дневно и ќе видиме , неможам многу да трчам до веце со детево а и грчевите се болни.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by ivana_in love on 11.02.09 14:52

sneze resila manikenka da ni se praviiii :cheer:
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17479
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 11.02.09 15:04

ivana_in love напиша:sneze resila manikenka da ni se praviiii :cheer:

о па да уште писта ми фали hihi hihi .
ти го купи ли чајот?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by ivana_in love on 11.02.09 21:54

go kupiv ama od utre ke go pijam zaso ovie 2-3 dena( imam dobieno )me boli mnogu stomak,pa da ne si napravam dupla bolka.Daj boze da ima efekt,ke vi pisam kako mi deluva denovive.Pozz
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17479
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 18.02.09 10:08

Јас го прекинав кирколина чајот зошто ми прави проблем на стомакот имам болки и грчеви и го намалив на еднаш дневно но така па нема ефект и го исфрлив од употреба. Ќе го испијам за да не го фрлам онака кога ќе ми се пие чај и сл.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by bani on 18.02.09 10:17

Јас го пијам веќе една недела и немам никакви проблеми, не ме боли стомак можеби затоа што цело време пијам нешто за празнење на цревцата
avatar
bani
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 18612
Registration date : 2008-04-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 18.02.09 10:20

може незнам. Ај да те видиме со резултати и само напред.......
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Bela on 18.02.09 10:21

bani напиша:Јас го пијам веќе една недела и немам никакви проблеми, не ме боли стомак можеби затоа што цело време пијам нешто за празнење на цревцата
Ima li nekoj rezultat?
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17557
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 18.02.09 10:23

Сте го пробале ли оброкот пробавита?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by delfin76 on 18.02.09 10:39

мене еднаш ми го препорачаа СЛИМ МИКС и го купив ама неможам да го поднесам зашто имам некое непријатно чувство кога ќе го голтнам како да сум голтнала зејтин
заради тоа го прекинав а другиве каков вкус имаат?
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18295
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 18.02.09 10:48

delfin76 напиша:мене еднаш ми го препорачаа СЛИМ МИКС и го купив ама неможам да го поднесам зашто имам некое непријатно чувство кога ќе го голтнам како да сум голтнала зејтин
заради тоа го прекинав а другиве каков вкус имаат?
што е тоа СЛИМ МИКС чај или?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Sister on 18.02.09 10:53

Мане не ми е јасно,кирколината е чај за слабеење или за прочистување,штом тера често во wc чудно ми е?
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 18279
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 18.02.09 10:58

Sister напиша:Мане не ми е јасно,кирколината е чај за слабеење или за прочистување,штом тера често во wc чудно ми е?
за слабеење е ама уствари е лаксатив за прочистување.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18309
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот