Родители и деца

Чај за слабеење

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Bela on 01.02.09 21:21

avanturistka напиша:
Bela напиша:Јас почнав да го пијам Кирколината, па ке видам што ефект ке има на мене.
ne ja dois veke bela?
a ima rezultati od cajov so go pies
Не ја дојам веке.
Денес последната кесичка ја испив и до сега ништо нити грам не сум спуштила. Утре ке купам уште едно паковање, ако и од тоа ништо не биде ке барам друго чаре.
Ако мене не ми делува не мора да значи оти и кај тебе ке биде исто. Мислам оти донекаде слабеењето е индивидуална работа. Во секој случај ке пишам како и што ке биде.
Едно е сигурно мора да се ослабе, а начинот ке го пронајдеме, кога-тогаш.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17692
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 01.02.09 21:31

bela ne moze da se oslabi od edno ili dve paketcija, treba da se pie redovno, ne se otkazuvaj tolku brgu Smile
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by avanturistka on 01.02.09 21:40

kako sto nemoze da se zdebeli od edna vekna leb,taka i ova hahahahah
a da ve prasam kakov vkus ima kirkolinava,prijaten li e za pienje.se razbira deka e nezasladen

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18560
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 01.02.09 21:42

da prijaten e za pienje, nema jak vkus tuku bas onaka prijaten vkus Smile
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by natashan. on 01.02.09 21:58

i jas ke pobaram kirkolina daj boze da ima efekt
avatar
natashan.
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 32
Age : 37
Локација : ohrid
Поени : 17506
Registration date : 2008-12-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Sun on 01.02.09 22:01

i jas go probav kirkolina ne e los za pienje,ima dobar vkus miris samo sto uste ne sum go kupila a za brzo vreme ke go kupam
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18021
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 02.02.09 10:19

ЈАс пијам доста чаеви онака место кафе или сок , секакви. КАде може да се најде кирколина зошто во рамстор и веро го нема.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by bani on 02.02.09 11:17

Во Зегин има течност FISIODIUR за слабеење и викаат дека е а природна база...
дали некој го пробал од вас ова чудо?
avatar
bani
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 18747
Registration date : 2008-04-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by delfinka on 02.02.09 14:18

a dali nekoja ima probano so javorov slad?jas piev porano i za 10dena oslabev 9kg ama kako i sekogas mnogu brzo potoa si gi vrativ!!!!!!!!!
ako imate jak karakter(okolu jadenjeto)togas vi go preporacuvam javorov slad,na prirodna baza e a go ima vo site apteki,vero,tinex i site ostanati marketi!!!!
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18316
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 02.02.09 14:21

delfinka напиша:a dali nekoja ima probano so javorov slad?jas piev porano i za 10dena oslabev 9kg ama kako i sekogas mnogu brzo potoa si gi vrativ!!!!!!!!!
ako imate jak karakter(okolu jadenjeto)togas vi go preporacuvam javorov slad,na prirodna baza e a go ima vo site apteki,vero,tinex i site ostanati marketi!!!!

Што е тоа? Се јаде ли нешто или само сладот.?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by delfinka on 02.02.09 14:26

samo sladot nema jadenje 10dena ama bas nisto!!!!!!
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18316
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 02.02.09 14:29

А мислиш на Јаворовиот сируп . Знам дека е ефикасен но имам дете и неможам да го пијам зошто омалаксувам без ич храна.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 02.02.09 16:31

Да ве прашам.Знаете ли дали во мк. има зелен чај мислам да го произведуваат па сушат и за чај после . Јас користам зелен чај од алкалоид но сум приметила дека од други марки пишува дека е од кина .
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Bela on 02.02.09 17:44

avanturistka напиша:kako sto nemoze da se zdebeli od edna vekna leb,taka i ova hahahahah
a da ve prasam kakov vkus ima kirkolinava,prijaten li e za pienje.se razbira deka e nezasladen
Не е воопшто лош на вкус, се пие.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17692
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Bela on 02.02.09 17:46

sneze напиша:ЈАс пијам доста чаеви онака место кафе или сок , секакви. КАде може да се најде кирколина зошто во рамстор и веро го нема.
Можеш да прочиаш вп предходните постови. Го има во Супер Тинекс 67денари е.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17692
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 05.02.09 12:42

Прочитав за КИРКОЛИНАТА ЧАЈ дека терал многу во веце по голема нужда .Дали е така тие што го користат да кажат и колку се пие на ден .?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by natashan. on 05.02.09 12:51

jas vcera zedov kirkolina najdov vo tediko kaj nas i vistina e deka tera mnogu vo wc.se pie posle jadenje namesto voda
avatar
natashan.
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 32
Age : 37
Локација : ohrid
Поени : 17506
Registration date : 2008-12-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 05.02.09 12:56

А има ли од тие таблетките да се најдат? иако си во охрид има два чаја некој обичен и екстра стронг , каков го има кај нас?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by natashan. on 05.02.09 12:58

jas vcera koga barav vidov imase od istiov kirkolina protiv celulit i ova za slabeenje.tabletki ne vidov ne znam
avatar
natashan.
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 32
Age : 37
Локација : ohrid
Поени : 17506
Registration date : 2008-12-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 05.02.09 12:59

ок фала ти
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 06.02.09 15:35

какви резултати имате со кирколина чајот?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Lana on 06.02.09 15:44

ma super e stvarno .. rezultati extra ... probaj obavezno
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Anika on 06.02.09 16:11

Само во Супер Тинекс го има? Што е со останативе Тинекс маркети, знае некој?

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18043
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 06.02.09 16:16

Anika напиша:Само во Супер Тинекс го има? Што е со останативе Тинекс маркети, знае некој?

да и јас се прашував . Кај мене во близина нема тинекс па да видам.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by natashan. on 06.02.09 21:38

jas najdov vo tediko,barav vo tinex nemase
avatar
natashan.
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 32
Age : 37
Локација : ohrid
Поени : 17506
Registration date : 2008-12-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот