Родители и деца

Чај за слабеење

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Sister on 18.02.09 11:00

значи две во едно Very Happy ,фала Снеже.
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 18399
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sunset on 18.02.09 11:09

sneze напиша:Сте го пробале ли оброкот пробавита?

Jas go imam probano,uste vo sredno,se pie namesto dorucek,so edna casa jogurt.Probavita e poveke za reguliranje na varenjeto na hranata,no pomaga za polesno praznenje i podobro rabotenje na crevata,znam leneno seme imase vnatre.Go piev negde 10ina dena kolku sto se secavam a simnav negde okolu 2 kila.Uste go ima po apteki?Kolku pari e dali znaes?
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 41
Локација : mkd
Поени : 17981
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 18.02.09 11:10

ми кажаа оклу 80 ден 10 кесички? ДА не се грешка нешто.Што има внатре?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sunset on 18.02.09 11:24

Semcinja len,susam,zitarki nekoi,keseto e malo,otprilika kako becutan caj kesicka,se sipuva vo jogurt,mesa i se pie,ne e grozno,kako musli ima vkus kolku sto se secavam
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 41
Локација : mkd
Поени : 17981
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Чај за слабеење

Пишување by delfin76 on 18.02.09 11:35

sneze напиша:
delfin76 напиша:мене еднаш ми го препорачаа СЛИМ МИКС и го купив ама неможам да го поднесам зашто имам некое непријатно чувство кога ќе го голтнам како да сум голтнала зејтин
заради тоа го прекинав а другиве каков вкус имаат?
што е тоа СЛИМ МИКС чај или?
Снеже чај е , мислам на алкалоид е , и го има по аптеките сигурно јас лично си го купив од нашата маалска продавница ама добро снабдена
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18415
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by delfin76 on 18.02.09 11:39

има ли некој резултати од кирколината?
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18415
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 18.02.09 11:54

јас не зошто ја прекратив , ама мислам дека има, некој пиушуваше тука мислам дека беше фреја, па прочитај си.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by ivana_in love on 18.02.09 15:08

zosto sneze ne go pies cajot poveke?Kakvi ti se rezultatite?Pozz
avatar
ivana_in love
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 181
Age : 32
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 17599
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Mama Ane on 18.02.09 15:09

Слим миксот го има и во маркетиве, незнам дали е ефикасен, најискрено Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20041
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 18.02.09 15:10

sneze напиша:јас не зошто ја прекратив , ама мислам дека има, некој пиушуваше тука мислам дека беше фреја, па прочитај си.

eh sneze i jas go prekinav, me fati stomacen virus dva tri dena me bolese stomakot i go prekinav Smile, od denes pocnav limonadata da ja pijam Smile
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by taci on 18.02.09 15:35

А зошто не пробате да пиете чај од магдонос, мислам дека и тој помага за слабеење, барем кај мене беше така?
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17650
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Mama Ane on 18.02.09 15:37

Јас сум пробала таци ама бидејќи имам низок притисок, не ми одговараше. Тој го симнува притисокот
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20041
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by taci on 18.02.09 15:39

Да точно јас заборавив тоа да го напишам, јас го пиев ама немав тогаш проблеми со притисокот.
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17650
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by dzi-dzi on 18.02.09 16:19

ajde eve vi edna dieta so caevi Smile

Caj dieta: jades se samo vo pomali kolicini i mesto sokovi voda pies cel den caj.
recept za cajot: vo 2 kg voda ke stavis 5 caja: hibiskus, zelen caj, kantarion, nane i kamilica.otkako ke zovrie vodata gi stavas caevite i dodavas med 2 supeni lazici i eden cel limon isceden.
avatar
dzi-dzi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 326
Age : 35
Локација : na rabora
Расположение : promenlivo
Поени : 17570
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by bani on 19.02.09 11:20

Не се мерам ама осеќам дека малку сум слизнала иначе деновиве сум на Аткинс диета па ќе видиме дали ке издржам оти во понеделник син ми има роденден ако издржам да не каснам некое парче торта или кифла hihi
avatar
bani
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 18732
Registration date : 2008-04-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sneze on 19.02.09 11:34

па и да каснеш не е страшно утре дента продожиси со диетата,малку ќе ти се успори метаболизмот но за два дена ќе биде ок.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by margarita on 26.02.09 17:08

luge a da ne znae nekoj dali kirkolinata stvara zavisnost, odnosno mrzlivi creva[/img]
avatar
margarita
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 343
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 17489
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

caj za slabeenje

Пишување by fibimk on 28.02.09 19:42

Sum probala cang slang ama ne mi deluvalo.Za Kirkolina prv pat slusam ali utre odam tinex i ja zemam obavezno (ja ima Ohrid???imame 2 tinex-i...pa valjda ke ja najdam) fala na informacija
Sum cula za zelen caj deka pomagalo za slabeenje ali 3-4 solji na den......Sekako znaete...ne e samo caj da pies...treba namaleno jadenje i aktivnost sekako...
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18424
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by natashan. on 28.02.09 22:26

kirkolina nema vo tinex vo ohrid,vo tediko pobaraj kaj policijata
avatar
natashan.
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 32
Age : 37
Локација : ohrid
Поени : 17491
Registration date : 2008-12-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by delfinka on 01.03.09 14:08

ste cule li za nekoe kafe za slabeenje?
mi kazaa deka go imalo vo zegin
imate nekoj iskustvo so nego?
inace jas koga bev vo mk pred 1mesec od tinex pogreska mesto toj
kirkolina kupiv drug caj za slabeenje isto na k........od tinex i super e
1kg za 1nedela
neznam kako tocno se vikase ja frliv kutijata
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18301
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by margarita on 02.03.09 17:51

Luge jas pocnav eve 3 dena so kirkolinata i denes se meram 1 kgr sum namalila, malku poveke si presedov vo wc, ama vazno ima efekti
avatar
margarita
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 343
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 17489
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by lida on 03.03.09 14:17

a ishranata kako ?
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17616
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by mama viki on 03.03.09 14:42

Jas mnogu mnogu na ovie caevi za slabeenje ne veruvam.Od loso iskustvo na edna moja prijatelka ne se osuduvam da gi koristam.Imase hormonalno poremetuvanje so koe maka macese dodeka sesredi.Koristese chang shlang.Drugo mislam deka posle upotrebata na ovie caevi kilazata povtorno se nadohnaduva sto znaci treba organizmot postojano da go dolevas so istite.Moja preporaka za slabeenje e namaluvanje na kolicestvoto hrana vo organizmot.Znaci ne otkazuvanje,tuku umerena ishrana,i poveke aktivnost.Probajte ke vidite deka deluva
avatar
mama viki
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 112
Age : 45
Локација : prilep
Поени : 17188
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by margarita on 03.03.09 14:56

lida ako se odnesuva na mene prasanjeto kako ishranata, pa ne gladuvam ama pripazuvam, nemam nekoja dieta posebno
avatar
margarita
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 343
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 17489
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Caj za slabeenje

Пишување by fibimk on 03.03.09 18:23

Ja kupiv kirkolinata ama ne znam kolku se pie za da bi imalo efekti vo slabeenjeto.Pisuva 3-5 pati na den po 200 ml....Vie kako ja piete i dali dobro se podnesuva?
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18424
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот