Родители и деца

Чај за слабеење

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Чај за слабеење

Пишување by majuvce on 30.08.08 19:41

Имате ли пиено чај за слабеење и колку има ефект?
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 18383
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by georgina on 30.08.08 22:22

Јас пиев Чанг Шланг, ама на мене немаше никаков ефект. Татко ми пиеше и ослабна. Кој, знае можеби јас премногу јадев. А пиев еден друг сега не се сеќавам како се викаше, беше евтин, ама со грозен вкус. го пиев 3 дена и на 4 ден тлку многу ми се лошеше, што цел ден го излежав. Ослабев 3 кила, ама повеќе не се напив од чајот.

avatar
georgina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 371
Age : 43
Локација : Negotino
Поени : 18155
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by mac@ on 23.09.08 22:42

jas piev eden neznam kako se vikase ama nemase ic efekt,ne veruvam vo takvi gluposti
avatar
mac@
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 160
Age : 28
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 18131
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by vecki on 23.09.08 22:50

vo zegin ima kafe za slabeenje kosta 350 den
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20095
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Lana on 23.09.08 22:51

Pobaj KIRKOLINA ,provereno pomaga ,mislam deka vo MK ja ima vo Tinex
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19153
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 23.09.08 23:52

Jas pred nekoe vreme go piev inhua cajot na gejsite, go piev okolu dve nedeli i oslabev samo dva kilogrami i bataliv, ne go dopiv celoto paketce. A Lana toa sto go kazuvas caj e ili? I ako znaes da mi kazes kolku kosta?
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Lana on 24.09.08 0:58

Freya напиша:Jas pred nekoe vreme go piev inhua cajot na gejsite, go piev okolu dve nedeli i oslabev samo dva kilogrami i bataliv, ne go dopiv celoto paketce. A Lana toa sto go kazuvas caj e ili? I ako znaes da mi kazes kolku kosta?

Freya da caj e i voopsto ne e skap ,mislam deka e okolu 65 den . ne sum bas sigurna ama tuka nekade ke e.Go nemase vo Mk do pred nekoe vreme ,vo Bg e 75 din, znaci okolu 1 evro ...
Ne e gaden za pienje ,onaka ima nekoj ovosen vkus ...
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19153
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Ane on 24.09.08 9:49

potvrduvam za kirkolinata deka e super. od pred eden mesec ja ima vo noviot tineks vo aerodrom. t.e super tineksot.
mene pred toa mi ja nosese drugarka mi od BGD Wink

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 19644
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 13.10.08 0:57

EEj sega gledam deka ste pisale, uste utre ke vidam dali go ima vo tineks.A kakvo dejstvo ima cajot? Go zabrzuva metabolizmot, gi topi mastite, go namaluva apetitot ili?
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by veki22 on 14.10.08 10:18

za caj neznam ama za apcinja lida slim znam deka se efikazni eden drugar gi piese i oslabna
avatar
veki22
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 457
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18102
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 14.10.08 10:49

Jas prasav kaj nas vo tineks za kirkolina caj ama go nema :(
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Lana on 14.10.08 11:17

Freya напиша:EEj sega gledam deka ste pisale, uste utre ke vidam dali go ima vo tineks.A kakvo dejstvo ima cajot? Go zabrzuva metabolizmot, gi topi mastite, go namaluva apetitot ili?


Freya i go ubrzuva metabolizmot i te procistuva.Neznam zosto go nema kaj vas ,edisntveno ako ide nekoj za Sk pa da ti zeme .... ja bi ti zela od Bg ,samo neznam kako da ti go dostavam .
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19153
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 14.10.08 11:20

Fala mnogu Lana, imam prijateli koi cesto odat za Skopje pa ke poracam da mi go donesat .Uste ednas fala mnogu :kis heart:
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by sun4i on 14.12.08 16:52

Јас имам пиено чај кирколина - за слабеење стварно е ефикасен ги топи масните наслаги , го забрзува метаболизмот , а башка и ефтин е го има во сите супермаркети за само 64денари , а исто така и зелениот чај го забрзува метаболизмот и има ефекти врз слабеењето , треба да се конзумира 3 пати дневно и без шеќер
avatar
sun4i
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 2
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 17500
Registration date : 2008-12-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Bela on 14.12.08 17:43

Во зегин има чај за слабеење ИНХУА околу 300 денариЈас го немам користено ама една моја пријателка го има користено,вика дека има ефект
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17677
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 14.12.08 20:46

jas go koristev INXUA ama kaj mene nemase efekt a za KIRKOLINATA i jas potvrduvam deka ima efekt Smile
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by avanturistka on 14.12.08 20:52

a dali kirkolinata smee da se pie iako dojam?

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18545
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 14.12.08 21:01

ne avanturistka, kirkolinata ne smeat da ja pijat trudnici, doilki i deca pod 12 godini
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by avanturistka on 14.12.08 21:03

fala freya

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18545
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by slatka87 on 14.12.08 21:04

a dali kirkolina moze da se najde vo nekoja apteka?
avatar
slatka87
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 107
Age : 31
Локација : Macedonia
Расположение : dobro
Поени : 17766
Registration date : 2008-10-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 14.12.08 21:11

kaj nas vo Strumica ne uspeav da go najdam ni vo edna apteka a go imase vo site pogolemi marketi Smile
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Ance-J on 14.12.08 22:29

Freya kazi mi vo koj market tocno go najde kirkolina
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18243
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Freya on 14.12.08 22:34

go imase vo horizont, vo tinex i vo TT market, posledniot pat koga bev vo horizont bese istrosen ama mi rekoa deka ke go dobijat pak
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Ance-J on 14.12.08 22:36

Fala Freya ke go pobaram.
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18243
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Bela on 14.12.08 22:46

Дај кажете некој чај што смеат да го користат доилки.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17677
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чај за слабеење

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот