Родители и деца

Препорачај музика

Страна 2 of 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by Emi on 15.05.08 16:02

одлична страна Ане. еве сега си барам песнички
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by lola on 23.05.08 10:21

овие два дена го слушам CD -то што го издаде агенцијата за млади и спорт со стари македонски изворни песни препеани од нашиве ѕвезди - Македонија засекогаш
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19951
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by ZZ on 04.06.08 6:49

evo jedne lepe pesme za dobro jutro..

https://www.youtube.com/watch?v=-5uNQnbAH8g

Ko zna...Neverne bebe

Bistra voda – tugu nosi
S' druge strane prazne postelje
Ja volim vetar u tvojoj kosi
Kad ti brige s' lica sakrije

Probudi nebo, i nek nam kisa
Crne misli vodom opera
Sve sto jesmo – sad smo nista
Kad se ljubav jednom prolije

Ko zna, za nas
Da l' dan ce da svane
Ko zna, ja plakati moram
Milo moje

Samo reci – bez imalo volje
I reka suza pocinje
Ugasi svetlo – i bice bolje
Za nekog drugog, kad te probude

Ko zna, za nas
Da l' dan, ce da svane
Ko zna, ja plakati moram
Milo moje

Milo moje, ako jos jednom krene...
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 19969
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by Lana on 04.06.08 8:32

Ги обожавам Неверне Бебе ,сите песни им се убави ...фала ZZ :big hug:
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19633
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by Maja on 04.06.08 9:11

За наша музика (српска и македонска) пробајте на http://www.nostalgija.com/muzika/v.php, а за странска http://www.kohit.net/ uzivanje
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19458
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by aleksandra on 10.06.08 13:06

i jas najmnogu sakam ubav tekst pa ako e ubav tekstot pogolema e sansata pesnata da mi se bendisa pri prvoto slusajne najmnogu si go slusam tose a po neo zvezde grande amadeus bojan bjelic antonija sola
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 19020
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by STAR * on 10.06.08 13:09

Моментално а и веќе неколку дена си ја слушам Ја те само потсечам на њу од Славица Чуктераш, а и многу ми се свиѓа Сања Стојанович како ја пее Маче мое од Брена ја има на you tube.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19560
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by eva on 10.06.08 13:12

https://www.youtube.com/watch?v=024duvY3CqM
avatar
eva
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 120
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 18967
Registration date : 2008-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by Emi on 10.06.08 13:15

https://www.youtube.com/watch?v=qnaqnZ5JX-E

https://www.youtube.com/watch?v=ojxM8yKcdBM

opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by eva on 10.06.08 13:19

GIBONNIi i "Mirakul",a i spotot e super![/b]
avatar
eva
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 120
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 18967
Registration date : 2008-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by STAR * on 10.06.08 13:27

Хехехе Еми одма ги најде а ? Како ти се допаѓа Стојанович како ја пее маче моје?
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19560
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by Emi on 10.06.08 14:01

ubavo ja pee, samo ne mi sviga ona kako izgleda...nekako mi e antipaticna

Еве нешто за моја душа
https://www.youtube.com/watch?v=KXZAbnloa1A&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=To353SG7qc8&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=VlSXfy8eHAA&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=UluPn5fzjTI&feature=related
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by STAR * on 10.06.08 14:15

Еми првата песна и јас си ја обожавам , многу сакам српски баладици, ме погаѓаат у срце
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19560
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by Maja on 10.06.08 15:08

Јас во последно време неможам да се одделам од Фламингоси. Ги симнав сите од Носталгија, ама не да се добри.... секоја чест!! Напред Фламингоси!! :bravo:
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19458
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by natasast on 10.06.08 15:18

https://www.youtube.com/watch?v=jCQksO68C0I
avatar
natasast
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 99
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 19020
Registration date : 2008-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by daniela on 11.06.08 10:50

https://www.youtube.com/watch?v=3kwi3o5Wk-U
https://www.youtube.com/watch?v=2YCAYwtGX0Y
https://www.youtube.com/watch?v=Tg7DOR4ktNU
avatar
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 19954
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by daniela on 11.06.08 11:05

https://www.youtube.com/watch?v=EMzoBkaFxh4
https://www.youtube.com/watch?v=Fd85sIQPOLw
https://www.youtube.com/watch?v=3uNyPefjS88
https://www.youtube.com/watch?v=s_lMNufI3hA
avatar
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 19954
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by sunshine on 11.06.08 13:30

Gibonni е одличен ме бендисува и музиката и текстовите. Секоја чест
avatar
sunshine
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 615
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19439
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by eva on 13.06.08 0:57

eve nesto letno
https://www.youtube.com/watch?v=5AfTl5Vg73A
avatar
eva
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 120
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 18967
Registration date : 2008-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by lola on 13.06.08 10:02

лелеее ева, кај ја ископа песнава алал да ти е...не дека нешто посебно ми се свиѓа, туку ме врати назад во времето. колкав хит беше кога ќе ми текне само...ехххх
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19951
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by daniela on 13.06.08 13:43

https://www.youtube.com/watch?v=9wL7ji4A6Qo
https://www.youtube.com/watch?v=9z7t-Ox3XvU
avatar
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 19954
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by biljanag on 13.06.08 13:55

моментално канал 77
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20352
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by rich_bitch1 on 13.06.08 14:58

https://www.youtube.com/watch?v=mcQNSuddqIc&feature=related

ова песна ми влезе денес во памет,на шпански е ама текстот е убав
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20168
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by Freya on 27.06.08 11:59

https://www.youtube.com/watch?v=evhx4ppbzbk&feature=related
YouTube - Neverne Bebe - Gde Smo
koga izleze pesnata se navlekov na nea i edna nedela nisto drugo ne slusav.Preubav tekst, preubava muzika a za glasovite na dvete tipki nemam zborovi.
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19035
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by Lana on 27.06.08 15:24

nikakva e i so ponasanje i vo izgled ama ovaa pesna i e mnogu ubava :

https://www.youtube.com/watch?v=O8z4oKr_SN4
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19633
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Препорачај музика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот