Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Венчални бурми

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Melody
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 27
Age: 30
Локација: Skopje
Поени: 11290
Registration date: 2009-01-19

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   23.01.09 2:44

Фала ви многу на сите за советите и за честитките.
Bela, sorry што сум ти го украла username-от :shame:
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 440
Age: 35
Локација: Prilep
Расположение: ок
Поени: 11441
Registration date: 2009-01-08

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   23.01.09 2:48

јас мојата ја носам а ја носеше и мм дур не ја загина кај со се миел раце на работа ја оставил, и бас размислував да му купам др само незнаев дали е во ред постари ми велат не се купувала др бурма оваа со ја загинал била венцална- пеена од поп вие со ке ме посоветувате
Вратете се на почетокот Go down
kara
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1111
Age: 32
Локација: Makedonija
Расположение: прекрасно е да си мама
Поени: 12509
Registration date: 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   23.01.09 3:24

ние имаме ролекс бурми, не класични...
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 502
Age: 33
Локација: skopje
Поени: 11747
Registration date: 2008-11-26

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   23.01.09 5:58

Nasite se od Goldmak od zlatarskata ulicka GTC i se od belo zlato. Koga kupuvavme retko imase cisto belo zlato, obicno zolto ili kombinacija, pa ako bara nekoj takvi, ima tuka.
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 962
Age: 31
Локација: Skopje
Расположение: Onaka
Поени: 12958
Registration date: 2008-05-09

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   22.02.09 2:02

Nasite burmi se zlatni so belo zlato sto e vo sredinatai se mrda, grafirani se odozdola so naseto ime i datata na vencavkata,no mm ne ja nosi sega, posto e ateist, a jas radii ivana ne nosam ni prsteni ni saat nisto.
Вратете се на почетокот Go down
Oci
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 231
Age: 31
Локација: Skopje
Поени: 11922
Registration date: 2008-10-10

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   25.02.09 21:23

nie gi kupivme od Goldmak Radovis vo GTC vo zlatarskata ulicka malku poskapi ama po kejf... tie od carsija se stvarno poeftini, ama ic ne ni se svigaa na nas.. nekako mi deluvaa prosto i kicesto... no sekoj so svojot vkus Smile
Вратете се на почетокот Go down
kiki22
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 173
Age: 28
Локација: tamu nekade
Поени: 11378
Registration date: 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   26.02.09 11:19

Nie mnogu pogresivme so burmite mnogu se ostri od stranite secat kasno ni kazaa trebalo da se tapi no ke vidime moze ka moze da se zamenat.Inaku gi kupivme od zlatarskata ulicka vo gtc zlatara caki.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2145
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: nevoobicaeno za mene
Поени: 12385
Registration date: 2009-02-12

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   02.03.09 3:28

i nie od pricina mala-golema otidovme kaj sto ni bea kupeni i gi zamenivme za drugi arno ama eve pominaa skoro dve godini i uste gi nosime vo crkva na peenje
ima vreme ke bide
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 175
Age: 29
Локација: Skopje
Поени: 11198
Registration date: 2009-03-14

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   22.03.09 0:23

Ние сеуште не сме ни верени ни венчани па немаме ниту бурми ниту свршенички прстени Smile Меѓутоа јас носам прстен од дечкоми уште оддамна на истиот тој прст, па тој прстен му доаѓа нешто како дека сум "ветена" хаха. Многу луѓе се збуниваат кога ќе го видат прстенот и секојпат следи истото прашање, "абе се вереше и не кажа??" хехе

Инаку оф топик: Имам пријателка која кога се мажеше купија бурми тешки некаде 17-18 грама.. И тоа би било некаде околу 300 евра по бурма. Мислам дека па и не секојпат треба да се избрзува со купување на огромни бурми или да чинат не знам колку.. Со тоа ништо не можеш да докажеш... Мислам дека треба да се гледа практичната страна, па да можеш да си ја носиш бурмата без никаков проблем. Ниту да ти тежи, ниту да те пресекува ако е со остри рабови..
Вратете се на почетокот Go down
petra26
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 31
Age: 31
Локација: macedonia
Поени: 10956
Registration date: 2009-04-03

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   14.04.09 2:08

Jas sama gi smisliv , mi gi izraboti zlatara "bertan".....ludnica se.Bea malku poskapi okolu 300 evra edna.....no se prekrasni i vredea parite...
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14401
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   14.04.09 9:48ние имаме вакви
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13465
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   14.04.09 12:03

Emi bas se ubavi roleks e modelot ?Jas takvi birav ama bas koga trebase da gi kupam za mene najmaloto brojce go nemase :(a deka gi kupuvame od Sk koj ke se vraka drug den pak de gi zema ako naracav takva da mi napravat.Za mm imase a jas imam mnogu mali i tenki prsti i nemase.Pa izbravme drugi ama mene mi se ubavi Wink
I jas sum za toa da bidat prakticni i morat da se nosat a ne nesto ogromno pa dzabe po fioki da stoi
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 253
Age: 29
Локација: Ohrid
Расположение: Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени: 11521
Registration date: 2009-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   16.04.09 3:33

Nie ke pravime svadba na 26 april i gledavme burmi da mozam da recam deka kaj nas vo Ohrid imase dobar izbor no moram da napomenam deka cenite bea dosta povisoki nego vo drugite gradovi zatoa sto bevme i bitola i struga ama nisto ne me bendisa i na kraj ispadna burmite si gi kupivme od ohrid i iskreno ''posoleno'' gi plativme 18 000den ama rekovme tie se zemaat ednas za na vek pa neka bidat poskapi mnogu se ubavi i odvaj cekam da pocnam da si ja nosam.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2158
Age: 41
Локација: Makedonija
Расположение: voglavno OK
Поени: 12394
Registration date: 2009-02-25

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   16.04.09 6:18

Gi sakam samo klasicnite zlatni burmi ..ne sakam nitu sarani so belo zlato,nitu pisani...samo obicna burma....I takvi ke kupam ako resam da stapam vo brak nekogas.Inaku nema vrska ako se izgubi burmata...ke se kupi druga.Moja prijatelka ja izgubi pa nikomu nisto...vo brak si e so istiot...si kupi druga.Majka mi ja izgubi pa 39 e vo brak so tatko mi...
Znaci bez sueverie...prsten e..... flower
Вратете се на почетокот Go down
Sarah
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 99
Age: 42
Локација: Makedonija
Поени: 11065
Registration date: 2009-03-26

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   17.04.09 9:00

Нашите се класични, едноставни, никаде не закачуваат, само внимававме да немаат остри рабови кои би се засекувале во прстот. Си ги носиме постојано, ама не од суеверие, туку едноставно како симбол на тоа дека сме во брак.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 928
Age: 34
Локација: Скопје
Поени: 10774
Registration date: 2009-06-29

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   10.07.09 23:03

Секогаш се бунам.Веренички прстен се носи на десна рака,а бурма на лева?Или обратно?Секогаш ги мешам.Може некој да ми пише?Фала :dozd:
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 370
Age: 32
Локација: Skopje
Поени: 10937
Registration date: 2009-05-26

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   10.07.09 23:32

Verenicki na leva, a burma na desna raka
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1100
Age: 35
Локација: domce
Расположение: srekno
Поени: 11513
Registration date: 2009-05-04

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   10.07.09 23:41

nasite se podebeli i so toa i poteski italijanski so tri ziga
jas ne ja nosam se zdebeliv aa maz mi decko se pravi i toj ne nosi pa dzabe sto tolku mnogu pari dadovme a sega stojat taka
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 928
Age: 34
Локација: Скопје
Поени: 10774
Registration date: 2009-06-29

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   11.07.09 1:24

Фала ти бубамара.Поздрав Smile
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12149
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   11.07.09 1:50


jas kupiv vakva samo so bremenosta se zdebeliv pa sega mi e mala
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1718
Age: 28
Локација: Лаблана - Крањ :(
Расположение: Кул
Поени: 12595
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   14.07.09 11:36

Јас наскоро ќе ви се фалам со бурмата Smile Треба овој месец да ги порачаме...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14842
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   14.07.09 20:19

Nasite burmi se so belo zlato,zolto i titanium.Epten se ubavki,ama retko gi nosime.
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 256
Age: 32
Локација: Veles
Поени: 10912
Registration date: 2009-05-16

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   23.09.09 5:32

nasite burmi se belo i zolto zlato ubavki se ama ni jas ni mm ne gi nosime jas radi malata ne nosam nikakov nakit a mm bidejki takva mu e rabotata ako ja nosi burmata ke ja osteti
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 10976
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   24.10.09 6:16

ovdeka ima preubav nakit a i preubavi sliki na burmi
http://www.zlatara.net/srp/aktuelno/
Вратете се на почетокот Go down
adi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 616
Age: 31
Локација: vamu-tamu
Расположение: koga kako
Поени: 10526
Registration date: 2009-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Венчални бурми   24.10.09 6:21

Nie imame burmi od zolto zlato so linija od belo zlato,vnatre se zaobleni i sekako mnogu ni znacat.Jas momentalno ne ja nosam veke eden mesec zosto sega ne podnesuvam nisto na racete,no otkako ke se porodam vednas ja stavam na race,a mm ja nosi.
Вратете се на почетокот Go down
 

Венчални бурми

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -