Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Известување!
ФОРУМОТ Е ПРЕСЕЛЕН НА НОВИОТ САЈТ WWW.RODITELIIDECA.COM.MK ОВДЕ НЕ МОЖЕТЕ ДА СЕ РЕГИСТРИРАТЕ НИТУ ДА УЧЕСТВУВАТЕ ВО ДИСКУСИИТЕ...ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА НОВИОТ ФОРУМ, KAДЕ ПРВО Е ПОТРЕБНО ДА СЕ РЕГИСТРИРАТЕ !
Видете ги мислењата без одговор
 

Вовед

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

СЕ СЕЛИМЕ НА НОВИОТ ФОРУМ

ФОРУМОТ Е ПРЕСЕЛЕН НА НОВИОТ САЈТ РОДИТЕЛИ И ДЕЦА. ЗА СИТЕ ПРАШАЊА И ДИЛЕМИ ПИШУВАЈТЕ ОВДЕ.
1109ИНФО
04.01.10 5:34
Ane Видете го последното мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Правилник на форумот

Правила за добро однесување на форумот. Само колку да ве потсетиме.
13Правилник на фор...
02.07.09 8:33
The Administrator Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Известувања од уредувачкиот тим

Соопштување на сите новости и промени во врска со работата на форумот. Известувања дадени од администраторот и модераторите.
Модератор: Super moderatori
18946Новости на форум...
18.12.09 11:54
Ane Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Прашања и предлози до уредувачкиот тим

Овде можете да поставувате прашања и да давате предлози за работата и изгледот на форумот
Модератор: Super moderatori
231771Предлози за подо...
26.02.11 3:54
Ane Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Претставување на нови членови

Напишете ни нешто повеќе за себе, за да ве запознаеме подобро. Посакајте им добредојде на новите членови.
Модератор: Super moderatori
51497Што сте по профе...
26.02.11 3:53
Ane Видете го последното мислење
 

Мајки

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Неплодност

За проблемите со забременувањето. Како полесно и побрзо до бебе?
Модератор: Super moderatori
00
Нема нови мислења

Забременување

Додека чекате да дознаете убави вести, како да се подготвите за бременоста, прегледи, совети.
Модератор: Super moderatori
555344Декемвриско исче...
18.12.09 13:14
Kinky Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Бременост и породување

Како се одвива бременоста по тромесечија. Прегледи, совети, искуства за сите недоумици во врска со бременоста и породувањето.
Модератор: Super moderatori
19519685Деновите пред по...
18.12.09 14:22
mimoza Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Убавина

Кои се тајните на вашата убавина? Како се негувате? Козметички третмани и услуги кои ги користите..
Модератор: Super moderatori
1178100Боди
18.12.09 15:28
Aleksandra_Acka Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Разно

Разни теми кои ги нема на друго место во форумот, а мислите дека се интересни за да ги знаат и другите.
Модератор: Super moderatori
1017647Вашата неостваре...
18.12.09 13:52
Aleksandra_Acka Видете го последното мислење
 

Деца

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Новороденчиња и бебиња до 1-от роденден

За грижата за новороденчињата. Доење, почеток на исхрана, (не)спиење, раст и развој до првиот роденден
Модератор: Super moderatori
12412819Млечни каши
18.12.09 13:32
mama 87 Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Од 1-3 години

Овде поставете ги прашањата и поделете ги искуствата во врска со растењето и развојот на вашите дечиња од 1 до 3 годишна возраст
Модератор: Super moderatori
764526Еурокрем
18.12.09 14:11
Aleksandra_Acka Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Предшколска возраст

За нашите најмили од 3-5 години
Модератор: Super moderatori
311278Детски муабети (...
18.12.09 3:16
Sandra_Anja Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Ученици

Поделете ја вашата радост од тргнувањето на училиште на вашето дете, првото заедничко пишување домашни задачи...Пофалете ги вашите вредни ученици за постигнатите успеси
Модератор: Super moderatori
32885Зимски распуст...
18.12.09 2:03
Tifani Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Тинејџери

Прва љубов, посебен стил на облекување и однесување на младите бунтовници...Средношколски денови, избор на студии...
Модератор: Super moderatori
13454Родител или друг...
16.12.09 5:42
Tifani Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Деца со посебни потреби

Грижа и нега на децата со посебни потреби
Модератор: Super moderatori
7171Рехабилитација...
10.12.09 12:02
vesna78 Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Разно

Модератор: Super moderatori
1037151Како избирате но...
18.12.09 12:55
avanturistka Видете го последното мислење
 

За поубав свет со многу детски насмевки

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

За поубав свет со многу детски насмевки

Да им помогнеме на сите кои имаат потреба од помош. Од срце од сите членови на форумот „Родители и деца„ за сите родители и деца!
Модератор: Super moderatori
271006Донација за дечи...
18.12.09 12:50
mami29 Видете го последното мислење
 

Здравје

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Здравје на новороденчиња

Како напредува вашето бебе. Здравствени проблеми и како полесно да се решат...
Модератор: Super moderatori
424895Вакцини
18.12.09 7:33
JaNiTa Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Здравје на малите деца

Модератор: Super moderatori
866078Свински грип !!...
18.12.09 21:01
sneze Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Здравје на возрасни

Се за здравјето на возрасните
Модератор: Super moderatori
1829542Какво е вашето с...
18.12.09 13:56
Aleksandra_Acka Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Планирање на семејството!

Видови контрацептивни средства. Како да се заштитите од несакана бременост. Планирање на семејството
Модератор: Super moderatori
111966Колку деца сакат...
18.12.09 4:30
avanturistka Видете го последното мислење
 

Стручни совети

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Стручни совети

Одговор на вашите прашања од различни области даваат стручни лица
Модератор: Super moderatori
82189Да се префрлиме ...
19.12.09 14:02
Ane Видете го последното мислење
 

Семејство и брак

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Животот заедно

Брачни грижи, проблеми, неодумици..
Модератор: Super moderatori
969318Несредени фамили...
18.12.09 21:30
Lence Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Спална соба

Во овој форум можете да зборувате за вашите дилеми, околу оние - поинтимни теми...
Модератор: Super moderatori
321099Темница или свеќ...
18.12.09 11:48
EckaGj Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Татковци и деца

Како и колку учествувате во грижата за вашите деца?
Модератор: Super moderatori
8549Седење на предно...
18.12.09 11:09
Kinky Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Самохрани родители

Помогнете си едни на други во грижата за најмилите. Решете ги дилемите и недоумиците со заеднички сили и меѓусебна поддршка
Модератор: Super moderatori
5445Поддршка за само...
04.12.09 5:25
Gordana Natovska Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Роднини и пријатели

Какви се вашите односи со членовите на вашето пошироко семејство? Колку верувате во искрени пријателства?
Модератор: Super moderatori
322832Колку вистински ...
18.12.09 14:37
Aleksandra_Acka Видете го последното мислење
 

Дом

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Тајните на вашата кујна

Што вкусно готвите денес? Кои ви се омилени рецепти? Сакате да пробате нешто ново? Како сервирате свечена или романична вечера...
Модератор: Super moderatori
1115839БАРАМ Рецепта!...
18.12.09 7:59
monabombona Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Поправки во домот

Идеи и совети за „Направи и поправи сам„
Модератор: Super moderatori
392179Дали сакате да г...
18.12.09 2:37
Tifani Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Мојата градина

Уредување на градината.Кои ви се омилени цвеќиња, како се грижите за нив...
Модератор: Super moderatori
14458Зимзелени дрва в...
16.12.09 3:42
Tifani Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Домашни миленичиња

Тие прекрасни суштества...
Модератор: Super moderatori
7387Омилено животно...
18.12.09 15:15
Aleksandra_Acka Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Хоби

Што е она кое ве исполнува и релаксира во слободното време?
Модератор: Super moderatori
21950Салфети
16.12.09 0:16
Tifani Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Разно

Модератор: Super moderatori
733944Прашок за перење...
18.12.09 11:39
prusevic_bojana Видете го последното мислење
 

Опуштено

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Кафе пауза

Зборување без некоја посебна тема..
Модератор: Super moderatori
12717322Привремено кафан...
17.05.12 19:00
ariel Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Култура

Препорачај телевизиско шоу, филм, книга, музика...А може и малку да ги озборуваме славните личности..
Модератор: Super moderatori
725409Првиот албум кој...
18.12.09 9:15
hormonce Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Песнарка

За сите што го сакаат пишаниот збор. Поделете ги со нас вашите лични стихови, омилени цитати од романи или поеми...Убави мисли
Модератор: Super moderatori
11687Афоризми
15.12.09 3:17
Gordana Natovska Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Дружење

Родендени, новороденчиња, слави, имендени...
Модератор: Super moderatori
1935159Mimi Petreska
18.12.09 10:08
Mimi Petreska Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Спорт

Омилени спортови и се што ве интересира за нив
Модератор: Super moderatori
9415Одбојка
10.12.09 0:44
Gordana Natovska Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Смешната страна на светот

Вицови, зезалици, тестови, игрици..
Модератор: Super moderatori
12311579Дали сте спремни...
18.12.09 4:24
eva79 Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Огласна табла

Форумски пазар :) - место за вашите мали огласи
Модератор: Super moderatori
671076Жена за чување д...
17.12.09 5:55
sonjamfk Видете го последното мислење
 

Фото албум

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Патуваме - сонуваме!

Репортажи од најубавите патувања
Модератор: Super moderatori
16177Саранда
31.10.09 5:38
Vesnicka Видете го последното мислење
 

Архива

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Архива

Теми кои не сакаме да ги заборавиме
Модератор: Super moderatori
25037195Да му помогнеме ...
16.12.09 6:56
jasmina,mina Видете го последното мислење
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 240225 мислења
Постојат b>3345 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Касуми
Севкупно има 62 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 62 Гости
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 197 во 09.12.09 3:21

Регистрирани членови: Никој
Users having a birthday today : dimoska eleonora (31), ketim (35), MARIJA I BOJAN (37), monika kusibojovska (37), stojcevska vesna (28), vecki (36), viktorija (36)
Users with a birthday within the next 3 days: ***sanjicka*** (28), Билјана (38), Билјана Коларовска (38), Антонија Павковиќ Мирческ (31), Andrea 18 (24), Anna Gray (27), cleo (28), dance (31), ирена (39), estradiol (48), Ivan (29), JASMINA CEVAPOVIC (36), Kajdzanoska (30), kate_rina (32), ma-ma (43), makresanska (35), Marija Simonovska (28), marija1981 (34), nnatasa (44), petra26 (32), Praska (35), tajci (47), viktorija26 (32), zoki131 (34), _SanickA_ (28)
Legend :  [ Administrator ] [ Најактивен член на месецот ] [ Pocesen clen ] [ Член на месецот ] [ Super moderatori ] [ Moderatori ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен